Μουσική - Χορός 2006-2007, Πολιτιστικά, Διακρίσεις Μαθητών

Εκπαιδευτήρια Αθηνά, Γυμνάσιο Λύκειο, Ιδιωτικά σχολεία, Τρίκαλα

Βραβεύσεις και διακρίσεις των μαθητών των Εκπαιδευτηρίων «Αθηνά»

Στα πλαίσια των περιφερειακών μαθητικών καλλιτεχνικών αγώνων μουσικής και χορού που διεξήχθησαν στις πόλεις του Βόλου και των Τρικάλων την Πέμπτη 1 Μαρτίου και την Τρίτη 6 Μαρτίου 2007 αντίστοιχα βραβεύτηκαν για τις επιδόσεις τους οι μαθητές και οι μαθήτριες των Εκπαιδευτηρίων «Αθηνά» ανάμεσα σε ένα σύνολο 549 συμμετεχόντων.

Αναλυτικότερα οι μαθήτριες του Ιδιωτικού Λυκείου «Αθηνά» που διαγωνίσθηκαν στους αγώνες χορού με υπεύθυνη τη συνεργάτιδα του σχολείου καθηγήτρια χορού κ. Όλγα Παππά, στην κατηγορία «Σύνολα Χορογραφίας Σύγχρονου Χορού» σε σύμπραξη με το 6ο Γυμνάσιο Τρικάλων απέσπασαν το 1ο Βραβείο. Συγκεκριμένα συμμετείχαν οι μαθήτριες:

ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΛΥΚΕΙΟΥ

  1. ΚΛΩΤΣΟΤΗΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ - Α΄ ΤΑΞΗ
  2. ΚΡΟΜΜΥΔΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ - Α΄ ΤΑΞΗ
  3. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ - Α΄ ΤΑΞΗ
  4. ΠΙΤΥΡΙΓΚΑ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ - Α΄ ΤΑΞΗ
  5. ΣΧΟΙΝΑ ΜΑΡΙΑ - Α΄ ΤΑΞΗ
  6. ΤΑΜΠΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ -Α΄ ΤΑΞΗ
  7. ΤΣΙΑΦΙΤΣΑ ΑΝΘΗ - Α΄ ΤΑΞΗ
  8. ΤΣΙΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ - Α΄ ΤΑΞΗ

Συνεργαζόμενο σχολείο το 6ο Γυμνάσιο Τρικάλων.

ΜΑΘΗΤΡΙΑ

  1. ΤΣΑΓΚΟΥΡΗ ΑΡΕΤΗ – Β ΄ ΤΑΞΗ

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου και του Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων «Αθηνά» που έλαβαν μέρος στους αγώνες μουσικής με υπεύθυνο τον καθηγητή μουσικής τον κ. Ν. Παπαϊωάννου, στην κατηγορία «Φωνητικά Σύνολα Παραδοσιακής Μουσικής», που έλαβαν χώρα στην πόλη του Βόλου πήραν το 2ο Βραβείο. Συγκεκριμένα συμμετείχαν οι μαθητές και οι μαθήτριες:

Μαθήτες/τριες Γυμνασίου

  1. Τσιλιμίγκα Ιωάννα του Χρήστου - Γ΄ τάξη
  2. Ζολώτα Κασσιανή του Ιωάννη - Γ΄ τάξη
  3. Κυπρίδη Αναστασία του Χαραλάμπου - Α΄ τάξη
  4. Πέππα Σμαραγδή του Ευαγγέλου - Α΄ τάξη
  5. Ψύρρα Βασιλεία του Ιωάννη - Α΄ τάξη
  6. Κουτανίτης Αντώνης του Κων/νου - Β΄ τάξη
  7. Πλακώνας Θανάσης του Νικολάου - Α΄ τάξη
  8. Πορής Δημήτρης του Σάββα - Α΄ τάξη
  9. Γεωργίου Ιωάννης του Γεωργίου - Γ΄ τάξη
  10. Σαράντης Γεώργιος του Δημητρίου - Γ΄ τάξη
  11. Παπαδημητρίου Κων/να του Θωμά - Γ΄ τάξη
  12. Ευθυμίου Αικατερίνη του Ευσταθίου - Β΄ τάξη
  13. Ανυφαντή Ευαγγελία του Θωμά - Β΄ τάξη
  14. Κόσσυβα Μαρία- Αθανασία του Γεωργίου - Β΄ τάξη
  15. Βράκα Βικτώρια του Κων/νου – Β΄τάξη
  16. Γκουγκουστάμου Κων/να του Δημητρίου – Β΄τάξη
  17. Σπύρου Σοφία του Βασιλείου - Β΄τάξη
  18. Αρδάνη Αικατερίνη του Στέργιου - Β΄τάξη

Μαθητές/τριες Λυκείου

  1. Θεοδώρου Κρυσταλλία του Αθανασίου - Α΄ τάξη
  2. Μαδεμτζή Αντωνία-Αγγελική του Ιορδάνη – Α΄τάξη
  3. Ντίνος Αλέξανδρος του Χαριλάου - Β΄ τάξη
  4. Νταούλας Αλέξανδρος του Νικολάου - Β΄ τάξη
  5. Σκούτας Νικόλαος του Βασιλείου - Β΄τάξη
  6. Τζίκου Ιωάννα του Κων/νου - Β΄τάξη
  7. Παπαπούλιου Ελευθερία του Χρήστου - Β΄τάξη
  8. Μανωλιά Χρυσάνθη του Αθανασίου - Β΄ τάξη
  9. Μαγκούρα Αναστασία του Γεωργίου – Β΄τάξη

Η Διεύθυνση του σχολείου και ο σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουν τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή και τις διακρίσεις που έλαβαν και ευελπιστούν στη συνέχιση τέτοιων δημιουργικών πρωτοβουλιών στα πλαίσια της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

facebook contact